Odstąpienie od umowy (zwrot)

 

Kupione u nas towary zwrócisz łatwo i tanio w każdym Paczkomacie InPost 24/7

W naszym sklepie nie musisz się martwić o to, że wybrany rozmiar nie będzie pasował lub w jakikolwiek inny sposób nie spełni Twoich oczekiwań. Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Paczkomatami InPost 24/7 kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie drogą przez mękę.

Zgodnie z obowiązującym prawem masz 14 dni na odstąpienie od umowy zawartej na odległość bez podawania przyczyny. Jeśli więc towar nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go do nas odesłać w ciągu 14 dni od dnia odstąpienia od umowy. Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez bardzo prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej Paczkomatem InPost 24/7.

Wybraliśmy InPost, jako naszego zaufanego partnera dla przesyłek zwrotnych, ze względu na:

- Prostą obsługę odsyłania towaru do naszego sklepu - wybierasz towar do zwrotu lub który chcesz zareklamować, generujesz kod nadania, nadajesz w dowolnym Paczkomacie w Polsce (należy przy tym pamiętać że wygenerowany kod jest ważny przez 30 dni);
- Komfortowe położenie ponad 4000 Paczkomatów w całym kraju, których stale przybywa;
- Wygodną i szybką wysyłkę towaru bez kolejek 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dzięki naszej współpracy nie musisz więc czekać na kuriera. Wystarczy, że naniesiesz wygenerowany kod zwrotu i np. w drodze do pracy zostawisz przesyłkę w dogodnym dla Ciebie Paczkomacie.

Korzyści jakie odnosisz dzięki narzędziu do zwrotów w naszym sklepie:

 • Łatwo

  Dodawanie zwrotu to tylko sześć prostych kroków stanowiących kreator zwrotu. Kreator automatycznie wygeneruje kod nadania, który musisz jedynie nanieść na przesyłkę. Dzięki temu nie tracisz czasu na ręczne wypełnianie żadnych dokumentów!

 • Szybko i bezproblemowo

  Dzięki automatyzacji procesu oszczędzasz czas i nerwy. Nie musisz nigdzie dzwonić, ani z nikim negocjować warunków zwrotu.

 • Wygodnie

  Zostawiasz przesyłkę, w jednym z kilku tysięcy Paczkomatów, bez wcześniejszego określania w którym, całodobowo, 7 dni w tygodniu. 

 • Tanio

  Opłata za dokonanie zwrotu to tylko 9,00 zł przy czym nie musisz jej opłacić w momencie dodawania zwrotu - zostanie ona odliczona od kwoty, którą zwrócimy Tobie za odesłany towar. Zależy nam na Twojej pełnej satysfakcji.

 • Bezpiecznie

  Wszystkie zwracane przesyłki są ubezpieczone do wartości 200 zł.

Dokonaj zwrotu w 3 prostych krokach!
1 Wydrukuj formularz -> Wygeneruj dokumenty zwrotu wraz z kodem nadania, a następnie wydrukuj je.
2 Wyślij paczkę -> Włóż zapakowany towar wraz z dokumentem zwrotu i dowodem zakupu do kartonu i dobrze go oklej papierem lub folią.
3 Zwrot pieniędzy -> Otrzymasz zwrot pieniędzy do 14 dni od otrzymania przez nas zwrotu.Szczegóły dotyczące kroków przekazania zwrotu

 • Przygotuj numer zamówienia wraz z numerem telefonu bądź adresem mailowym który został podany. Przejdź na stronę https://woliniusz.pl/returns-open.php i wpisz przygotowane dane (lub zaloguj się na swoje konto), a następnie w panelu zwrotów wybierz towar, który chciałbyś zwrócić.

 • Wybierz zwrot klikając na opcję „Skorzystam z przesyłek sklepu” oraz wybierając formę w jakiej chcesz otrzymać zwracane pieniądze.

 • Wygeneruj dokumenty zwrotu wraz z kodem nadania, następnie wydrukuj je i podpisz dokument zwrotu.

 • Włóż zapakowany towar wraz z dokumentem zwrotu i dowodem zakupu (paragon lub faktura VAT) do kartonu przeznaczonego do wysyłki i dobrze go zaklej. Nanieś kod nadania na przesyłkę. Udaj się do dowolnego Paczkomatu, gdzie nadasz przesyłkę szybko i wygodnie, 24h/7. Wpisz kod nadania, wtedy otworzy się skrytka. Zostaw paczkę i zamknij skrytkę. Pamiętaj, że gabaryty paczki nie mogą przekroczyć wymiarów 41 X 38 X 64 cm oraz wagi 25 kg.

 • Zwrotu pieniędzy, w formie wybranej w kreatorze zwrotu, dokonamy w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o odstąpieniu od umowy. Z reguły trwa to jednak krócej. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia przez Państwa dowodu jej odesłania.

 

Powyższa procedura nie jest warunkiem skorzystania z ustawowego prawa odstąpienia od umowy oraz w żaden sposób go nie ogranicza.

Wzór pouczenia o odstąpieniu od umowy

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas (Handel Artykułami Przemysłowymi Cezary Wolan, Hetmańska 5/11, 82-300 Elbląg, sklep@woliniusz.pl, Telefon: 552429428) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną). Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na naszej stronie internetowej https://woliniusz.pl/returns-open.php. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem (opłata manipulacyjna, prowizja, opłata za wykonanie płatności).

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

– Adresat Handel Artykułami Przemysłowymi Cezary Wolan, Hetmańska 5/11, 82-300 Elbląg , sklep@woliniusz.pl , Telefon: 552429428

– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy sprzedaży następujących rzeczy(*) umowy dostawy następujących rzeczy(*) umowy o dzieło polegającej na wykonaniu następujących rzeczy(*)/o świadczenie następującej usługi(*)

– Data zawarcia umowy(*)/odbioru(*)

– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)

– Adres konsumenta(-ów)

– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

– Data

(*) Niepotrzebne skreślić.

 

Formularz Reklamacyjny Wzór formularza odstąpienia od umowy
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 5979 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-25
Towar zgodny z opisem, przesyłka bardzo szybko dostarczona, oby więcej takich sklepów, Pozdrawiam
2024-06-23
Rewelacja!
pixel